Lekkostrawne, bezmleczne kaszki dla niemowląt, wyłącznie z pełnoziarnistych Eko zbóż.
Deserki owocowe, przeciery warzywne oraz gotowe obiadki wyłącznie na bazie ekologicznych surowców.
Ekologiczne soczki i gotowe herbatki BabySun idealnie ugaszą pragnienie każdego niemowlaka.
Mleko modyfikowane naturalnie ekologiczne.
facebook

Schemat żywieniowy

Schemat żywieniowy

Od 0 do 4 miesiąca życia

W czasie pierwszych sześciu miesięcy życia niemowlęcia zaleca się wyłącznie karmienie piersią. Mleko matki jest nie tylko najlepszym źródłem składników odżywczych, ale również dostarcza matczynej miłości i troski. Mleko mamy jest najbardziej naturalnym pokarmem, a skład wartości odżywczych jest najbardziej dostosowany do zaspokajania potrzeb niemowlęcia na każdym etapie rozwoju.

Układ odpornościowy dziecka jest jeszcze nie w pełni rozwinięty. Hipoalergiczne mleko mamy, zawierające liczne przeciwciała, najlepiej chroni przed rozwojem alergii oraz chorobami zakaźnymi.

W wyjątkowej sytuacji, jeżeli nie możesz karmić naturalnie piersią należy podawać dziecku mleko modyfikowane. W przypadku upałów, gorączki lub biegunki zaleca się uzupełnianie płynów herbatkami (np. z kopru włoskiego) lub przegotowaną wodą (niskozmineralizowaną, najlepiej specjalną dla niemowląt). Przed podjęciem jakichkolwiek zmian w żywieniu niemowlęcia, zalecamy kontakt lekarzem pediatrą lub położną.

Od 4 do 8 miesiąca życia

Pokarmy wprowadzane na początku tego etapu, pomagają zbudować podstawę zdrowych nawyków żywieniowych na resztę życia. Dlatego niezwykle istotne jest to co będziemy podawać niemowlęciu oraz w jakich ilościach. Podawaną ilość pokarmu należy zawsze dobierać do indywidualnych potrzeb dziecka. Pomiędzy 4. a 6. miesiącem życia wprowadzamy pokarmy stałe tylko i wyłącznie wtedy, jeśli zauważymy że mleko mamy lub mleko modyfikowane dziecku już nie wystarcza (samo zaczyna się domagać większych porcji, wyciąga rączki do jedzenia, odstępy między karmieniami szybko się zmniejszają). Decyzję o rozpoczęciu wprowadzania pokarmów stałych najlepiej skonsultować z lekarzem pediatrą.

Wskazówki:

  • Zaczynamy od pokarmów lekkostrawnych, takich które nie nadwyrężą małych brzuszków, najlepiej o niskim ryzyku alergii (bezglutenowe kaszki, ugotowany ryż, przeciery z marchwi, ziemniaków, jabłek, gruszki). Wybieramy produkty jednoskładnikowe.
  • Pomiędzy 4. a 6. miesiącem najlepiej wprowadzać nowe pokarmy z odstępem tygodniowym, dokładnie obserwując reakcje dziecka. W tym okresie mleko jest nadal podstawą pożywienia. Stałe pokarmy mają spełniać funkcję wypełniacza. Pamiętaj że niemowlęta mają bardzo małe brzuszki. 2-3 łyżeczki pokarmu to już czasem bardzo dużo. Po 6. miesiącu należy ten proces przyspieszyć, podając dziecku bardziej złożone posiłki i większe porcje.
  • Pamiętaj o pozytywnym nastawieniu. Jeśli dziecko wypluwa pokarm to niekoniecznie dlatego, że mu nie smakuje. Wszystko jest dla niego czymś nowym i musi się przyzwyczaić do nowych smaków. Jeżeli natomiast zdecydowanie odmawia, nie zmuszaj go.
  • Po skończonym 6. miesiącu można wprowadzać dziecku produkty białkowe (rośliny strączkowe, produkty mleczne lub mięso). Pamiętaj o odpowiedniej podaży żelaza w diecie niemowlęcia. W tym wieku bowiem kończą się naturalne zasoby tego pierwiastka, z którymi dziecko przychodzi na świat.
  • Po 7. miesiącu można wprowadzać do diety dziecka makarony i pszenicę oraz więcej produktów mlecznych (np. żółtko jaja, niewielkie ilości niewolonego masła, pasteryzowane sery).

Od 8 do 12 miesiąca życia

Na tym etapie dziecko powinno już sobie przyswajać potrawy zbliżone do jedzenia dorosłych. Dania nie powinny być już przetarte, ale jedynie lekko rozdrobnione, posiekane albo pokrojone w kostkę. Dzięki temu będzie ćwiczyło technikę prawidłowego gryzienia i przeżuwania pokarmu. Można zacząć podawać dziecku przekąski do ręki w trakcie posiłku oraz zachęcać je do chwytania łyżeczki i prób samodzielnego jedzenia. Do ukończenia 12. miesiąca dziecko powinno już regularnie spożywać produkty z różnych grup żywieniowych (produkty zbożowe, warzywa, owoce, rośliny strączkowe, produkty białkowe). Nadal należy unikać soli i cukru.

To wszystko daje Ci pełną gwarancję, że produkty BabySun składają się wyłącznie z surowców uprawianych z dbałością i troską o środowisko, nie zawierających pestycydów i pozostałości po środkach ochrony roślin. Gotowe dania mięsne nie zawierają hormonów i regulatorów wzrostu, a cały proces produkcyjny odbywa się bez użycia dodatków chemicznych.